МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Месец: м.г

Заменик директорот на рускиот истражувачки центар за епидемиологија и микробиологија Гамалеја, Денис Луганов денеска изјави дека ефикасноста на руската вакцина...

Секоја вакцина е слична, но сепак различна... Кинеската компанија Синовак објави дека дури и прелиминарните податоци покажуваат дека нејзината вакцина...

Претседателот Стево Пендаровски денеска се обрати на свеченоста во касарната „Илинден“ во Скопје, по повод завршувањето на учеството на Армијата...

Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial