МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

1500 евра парична казна ако пушите во вашиот автомобил во Грција

На возачите на такси, автобуси и други форми на јавен превоз во Грција кои пушат додека работат, ќе бидат казнети со парична казна од 1.500 евра и ќе им биде наплатено и за  месечна лиценца.

Ова е пораката и предупредувањето од новите правила на патот и забраната за пушење кај нашиот јужен сосед, објави Катимерини, повикувајќи се на властите.   Во исто време, ако во автомобилот има дете до 12 години, казната се зголемува на 3000 евра. Овој закон  се преименува  во Грција 10 години подоцна откако е донесен од грчкиот парламент.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial