МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Четири години во 150 секунди: Како се градеше најдолгиот мост во Европа (ВИДЕО)

Кримскиот мост кој се наоѓа во Русија е најдолгиот мост во Европа. Тој е конечно комплетиран, кога Агенцијата за железница пред неколку дена издаде одобрение за почеток на користење на железничкиот дел на Кримскиот мост.

Снимката го покажува почетокот на градењето на мостот во 2015 година и комплетно изградениот мост во 2019 година.

На почетокот од видеото се објавени спектакуларни ноќни снимки од архитектонското осветлување на лаковите на мостот. Видеото завршува со инфографик од возовите „Таури“, кои први ќе поминат по мостот.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial