МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Хрватска регистрира уште 54 новоинфицирани лица од корнавирусот

Medical personnel at work in the intensive care unit of the hospital Pourtales site "Hospital Pourtales" during the coronavirus disease (COVID-19) outbreak in Neuchatel, Switzerland, Monday, March 23, 2020. (Jean-Christophe Bott/Keystone via AP)

Во Хрватска има 54 новоинфицирани лица од коронавирусот, па вкупната бројка изнесува 1.704.Ова го соопшти минисерот за здравство Вили Берош кој потенцира дека неговата земја според бројките  во однос на бројот на населението, добро се справува во битката со коронавирусот, а и бројот на починатите е 1,82 одсто, пренесуваат хрватските медиуми.

Според податоците од понедленикот 400 лица се излекувани, а според локалните кризни штабови во земјата уште четири лица починале, со што бројот на смртни случаи изнесува 29.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial