МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Филипче: Забележани елементи на намалување на епидемијата

Комисијата за заштита од заразни болести констатирала намалување на индикациите за тестирања за Ковид-19, што за министерот за здравство, Венко Филипче, е сигнал за намалување на епидемијата.

Како што истакна Филипче, на денешната прес конференција, трендовите се очекувани за овој период.

Според последните информации од министерството за здравство, денеска се дијагностицирани 23 новозаболени пациенти, од вкупно 386 тестирања.

Министерот додаде дека кога ќе почнат да попуштаат мерките за превенција, тоа ќе се прави етапно за да не се создадат големи гужви.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial