Нова страница за информации

Утврдени 173 нови случаи на Ковид – 19, починаа 13 пациенти!

Во последните 24 часа регистрирани се 173 нови случаи на заболени од Ковид-19. Резултатот е добиен по изработени 1653 тестa.

Истовремено, 150 пациенти се излекувани, а починаа 13 пациенти позитивни на Ковид-19.

Со ова вкупниот број позитивни случаи во земјава достигна 6625.

Излекувани се 2784, а починале 319 пациенти.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial