МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

УСБ-то на Кичеец по барање на Русковска ќе го слушаат само судиите, јавноста исклучена

Русковска и судот повторно ги затворија вратите за јавноста и новинарите во Рекет. Зад затворени врати ќе се емитуваат уште три разговори кои на УСБ стик до Судот ги доставил веќе осудениот во Рекет, Зоран Милевски Кичеец.

Инаку денеска пред да се почнат да се емитуваат овие разговори Вилма Русковска заврши со изведување докази обезбедени преку ПИ мерки како и претставување на анализата на вештачењето на телефонската комуникација на обвинетите.

Иако и Катица Јанева и Боки 13 инсистираа разговорите да ги чуе и јавноста, обвинителката Русковска посочи дека со јавно емитување ќе се загрози угледот на лица кои се споменуваат во разговорите. Токму на ваквиот став реагираа обвинетите со објаснување дека при презентација на доказите кои до нив ги доставил бизнисменот Орце Камчев, на јавен линч биле изложени нивните семејства пријатели и блиски роднини.

Судот донесе одлука и го прифати предлогот на Русковска разговорите да ги слушнат само судиите и обвинетите.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial