МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Три земјотреси за 30 минути ја стресоа Италија

Серија од три земјотреси  ја стресоа Италија во рок од 30 минути.

Првиот земјотрес се случил синоќе во 22:55 минути со магнитуда од 3.7 степени според Рихетр, во 23:16 минути регистриран е нов земјотрес со 3.4 степени според Рихетровата скала, а по пет минути уште еден потрес од 2.2 степени.

Пред десет години се случи разорен земјотрес од 6.3 степени во Италија.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial