МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Трет случај на корона вирус во Косово

Нов случај на корона вирус во Косово. Како што пренесоа локалните медиуми, станува збор на роднина на 77 годишниот пациент од Витина.

Со ова вкупниот број на заболени од корона вирус во Косово се искачи на три лица.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial