МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Трамп: Флорида е подготвена за Доријан!

Американскиот претседател, Доналд Трамп, преку својот фејсбук профил попрача дека Флорида ќе биде целосно подготвена за ураганот Доријан, кој се движи кон југоисточниот брег на САД и кој се очекува да го погоди копното во недела.

Трамп појасни дека разговарал со гувернерот на сојузната држава кој  му дал уверување дека се подготвени за невремето. Трамп додава дека станува збор за еден од најсилните урагани што ќе го погоди тој регион.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial