МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Трамп се заканува: Ќе ја напуштиме Светската трговска организација

Доналд Трамп повторно се заканува дека неговата земја ќе ја напушти Светската трговска организација.

Главна причина за овој потег е тоа што според Трамп оваа организација ја преферира Кина на штета на САД.

-Ќе ја напуштиме организацијата ако треба, рече американскиот претседател за време на посетата на една фирма во Пенсилванија.

-Не мачат со години и тоа веќе нема да се случува, рече Трамп.

На Трамп не му е прв пат да се заканува дека ќе ја напушти организацијата, тој и за време на својата предизборна кампања организацијата ја нарекуваше „застарена“.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial