МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Трамп за првпат и се обрати на нацијата, најави дека може ќе ја ослободи Белата Куќа

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа за првпат и се обрати на јавноста откако на 7-ми ноември медиумите го прогласија за победник, кандидатот на Демократите, Џо Бајден.

Во дел од обраќањето, Трамп како да најави дека нема да ја окупира уште долго Белата Куќа. Рече дека времето ќе покаже кој ќе биде следниот претседател, но сепак не кажа дека се согласува на мирното предавање на функцијата. И покрај зголемениот број на новозаразени во земјата, Трамп одбива да воведе карантин, но навести дека тоа наскоро би можело да дојде ако судските процеси кои ги почна ја потврдат победата на неговиот ривал на претседателските избори Џо Бајден.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial