МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Талат Џафери примен на Инфективна клиника, па пуштен дома

Претседателот на Собранието, Талат Џафери бил примен на инфективната клиника при клиничкиот центар „Мајка Тереза“ за испитувања, откако покажал одредени симтпоми кои асоцирале на Ковид-19.Направил тестирање и истиот покажал негативен резултат. После рутинската контрола на Инфективна, Џафери бил пуштен дома.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial