МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Стоилковски: Ковачки да се прифати за технички министер во МВР

ВМРО-ДПМНЕ останува на предлогот за технички министер за внатрешни работи. Ставовите изнесени денеска преку портпролот Наум Стоилковски се дека станува збор за докажан професионалец од чија способност и интегритет се плаши актуелната власт.

„Нема да влезам во уставни толкувања. Поставен е предлог. Тоа што бараме и тоа што повикуваме е да не се одложуваат работите, да не се кочи професионалец, предлог којшто би требало да влезе на местото технички министер во МВР“, рече Стоилковски.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial