МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Спасовски: Нема основи за свикување на Парламентот, но ќе сториме сѐ во интерес на здравјето на граѓаните

Засега нема потреба за свикување на Парламентот, но ако здравјето на граѓаните е во прашање ниту една опција не е исклучена, рече техничкиот премиер Оливер Спасовски. Во одговор на новинарско прашање тој рече дека на лидерската средба не се разговарало за датумот на изборите, туку за прилагодување на кампањата кон препораките од Министерството за здравство.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial