МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Спасовски: За МВР клучна треба да биде безбедноста, а не да ги заморуваме граѓаните кој какви возила има

Институциите, посебно МВР, треба да се функционални за да се зачува безбедноста на граѓаните. Кој и да е дел од оваа влада треба да има политички сенс и да знае дека  приоритет е да се продолжи со проектите, а се што е надвор од тоа е своеволно толкување на законите, изјави денеска техничкиот премиер Оливер Спасовски на својата прва прес конференција. Според Спасовски, земјава мора да организира избори што доликуваат на една европска демократија во согласност со меѓународните стандарди.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial