МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Со европски пари обезбедени повеќе од 50 респиратори, се преговара за нивен транспорт до Скопје

Со средства од норвешката амбасада обезбедени се 25 респираторни машини за потребите на инфективната клиника, информираше на денешната прес конференција вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи.

Како што кажа тој апаратите моментално се во депо во Турција и во тек се разговори околу деталите за нивниот транспорт поради отежнатиот патен сообраќај.

Од средства на ЕУ се купуваат и дополнителни 30 респиратори од Кина, но моментално се преговара и за нивниот начин на транспорт до Македонија, додаде Османи.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial