МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Сонце до средина на неделата, следува пад на температурите и дожд

Сончевото и необично топло време за овој период од годината се очекува да трае до вторник. Како што прогнозираат од УХМР, веќе од среда ќе настапи делумно наоблачување со повремен дожд, а четврток ќе нѐ пречека облачно утро со локални врнежи од дожд и максимални температури за околу 10 степени пониски од изминатава недела

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial