МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Солзавец на годишнината од протестите на Жолтите елеци

Француската полиција денеска употребила солзавец за да ги растера демонстрантите кои се собраа во Париз на годишнината од почетокот на антивладините протести на движењето Жолти елеци.

До судир меѓу полицијата и демонстрантите дошло во северозападниот дел на Париз, кога демонстрантите се подготвувале да започнат марш низ градот.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial