МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Скопјанец изгоре од струен удар додека бил качен на цистерна со нафта

Четириесет и шест годишниот скопјанец М.Б починал од струен удар, додека бил качен на вагон-цистерна со нафта на железничката станица Илинден, потврдија од МВР.

На местото на настанот се излезени екипи на СВР Скопје, Територијалната противпожарна бригада и Итната медицинска помош.

Полицијата и обвинителството треба да испитаат зошто починатиот се качил на цистерната и како дошло моментот да го фати струја.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial