МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Силен земјотрес регистриран на Крит

Силен земјотрес со јачина од 4,6 степени по Рихтер го погоди регионот на грчкиот остров Крит. Како што објави европско-медитеранскиот центар за следење на земјотресите, епицентарот бил на длабочина од околу 10 километри.

Жители на островот за локалните агенции изјавиле дека земјата се тресела цели 2 минути.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial