МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Се реконструира патот кон излетничкото место Три круши

Денеска градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски заедно со претседателот на Советот на Општината, Дарио Шимиќ изврши увид во градежните работи за санација на патот кој води кон месноста Три круши.

Во моментов, се работи на санација на патот во должина од 660 метри, а со оваа реконструкција на два краци кои водат до куќите на жителите кои живеат во овој дел од населбата поставени се павер елементи во должина од 220 метри. На патот ќе се постават и 23 столба за светилки.

По завршувањето на работните активности граѓаните полесно и безбедно ќе стигаат до своите домови и до познатото излетничко место Три круши.

Општина Кисела Вода како и досега, така и во иднина ќе продолжи да вложува во подобрување на инфраструктурата во сите делови на својата територија.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial