МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Се комплетира новиот парк во урбаната заедница „11 Октомври – бараки“

Денеска градоначалникот Филип Темелковски и претседателот на Советот на Општина Кисела Вода извршија увид во активностите за комплетирање на новиот парк во урбаната заедница „11 Октомври – бараки“.

На новата зелена парковска површина, која на површина од 16.000 м2 неодамна ја направи Градот Скопје, Општина Кисела Вода постави урбана опрема, корпи за отпадоци и клупи за одмарање, направи патеки од павер елементи, за дечињата изгради детско игралиште, а во моментов прави парк и за домашни миленици.

Покрај ова, Општината на крајот на следниот месец планира паркот да го збогати со 100 дрва. И по ова, активностите за уредување на паркот лоциран покрај железничките пруги ќе продолжат.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial