МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

СДСМ ќе почне со кампања за избори на 21 јуни, без оглед на тоа дали ќе се постигне договор

СДСМ ќе почне со кампања за избори на 21 јуни, без оглед на тоа дали ќе се постигне договор со ВМРО ДПМНЕ околу датумот, изјави лидерот на СДСМ. Така е според Уставот и законот, вели Зоран Заев, и побара доколку некој сака да ги одложи изборите, да укаже како тоа да се направи на законски начин.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial