МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

РКЕ: Во следните две недели да нема исклучување од струја, вода и парно

Компаниите од енергетскиот сектор да се воздржат од исклучување на корисниците од струја, парно или вода поради неплатени сметки, порачаа денеска од Регулаторната комисија за енергетика. Оваа препорака регулаторот бара да се почитува во следните две недели. Целта, како што велат регулаторите е да се покаже малку хуманост поради корона вирусот.

Во оваа вонредна состојба, кога на граѓаните треба да им биде здравјето пред сè мора да се почитуваат и потрошувачките права на граѓаните, а со тоа и препораките на Владата за превенција од ширење на вирусот, велат од регулаторна.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial