МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Путин држи годишна конференција, акредитирани 1.895 новинари

SAINT PETERSBURG, RUSSIA - MARCH 16: (RUSSIA OUT) Russian President Vladimir Putin gestures during his meeting with health workers at the Almazov Medical National Research Centre on March 16, 2018 in Saint Petersburg, Russia. The 2018 Russian Presidential Elections will take place on March 18. (Photo by Mikhail Svetlov/Getty Images)

Рускиот претседател, Владимир Путин, денеска ќе ја одржи традиционалната годишна конференција на која се акредитирани рекордни 1.895 новинари!

Путин за настанот почнува да се подготвува неколку дена претходно, а според зборовите на портпаролот на Кремљ, Димитриј Песков, рускиот претседател по тој повод разговарал со министрите, вицепремиерите и шефовите на федералните агенции за да ги добие сите потребни информации за социјалната и економска состојба во земјата.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial