МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Продолжи судењето за случајот ТНТ

Продолжи судењето за случајот ТНТ.

Обвинетиот екс градоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски кој беше на боледување дојде. Рече дека не се чувствува најдобро, но ќе се обиде да го следи рочиштето. 

Адвокакот на екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиевски, Димитар Дангов побара да се одложи рочиштето за случајот ТНТ се додека предметот не премине во рацете на надлежен јавен обвинител, со оглед на фактот дека,СЈО повеќе не постои, а не е донесен ниту законот за обвинителство.

Адвокатот Еленко Миланов исто така правен застапник на Јанакиевски побара бомбите да не бидат дел од доказната постапка, бидејќи законски можеле, да ги користат само СЈО, но не и ОЈО.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial