МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Пендаровски: Законите се беспредметни ако се неспроведливи

Законите се носат за да им служат на граѓаните, а нивното постоење е беспредметно ако се неприменливи, рече претседателот Стево Пендаровски во неговото годишно обраќање од македонското Собрание.

Говорејќи за Законот за употреба на јазиците Пендаровски се осврна на заклучоците на Венецијанската комисија, кои не ја проценуваат уставноста, туку се задржуваат на потешкотиите за негова имплементација во одделни сектори во државата.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial