МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Општина Кисела Вода го честита Рамазан Бајрам

Почитувани наши сограѓани од исламска вероисповед,

Општина Кисела Вода со огромно задоволство Ви го честита денешниот голем исламски празник, Рамазан Бајрам.

Денеска кога празнувате и го завршувате месечниот пост, Ви посакуваме исполнување на молитвите, благосостојба, многу здравје, среќа и љубов.

Овој празничен ден како и сите останати празници, и во иднина да продолжи да не радува затоа што ни овозможува да се запознаваме со убавините на различностите, преку кои се зближуваме, ги негуваме и ги доградуваме добрите односи.

Само со солидарност, слога и со искрено меѓусебно почитување ќе ги постигнеме целите на религиите.

Имајте убави празнични денови исполнети со радост!

Бајрам шериф мубарек олсун!

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial