Нова страница за информации

Од утре поскапува дизелот, бензините поевтини, Регулаторна го објави новиот ценовник

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика од ноќеска малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се намалува за 1,00 денар и ќе изнесува 48,50 ден/лит.

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 поевтинува за 1,50 денари и ќе се точи по цена од 50,50 ден/лит.

Малопродажните цени на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), се зголемуваат за 0,50 денари/литар.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial