МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Од утре бензините ќе чинат поефтино за еден денар

Бензините од утре ќе се продаваат според новите пониски цени.

Според одлуката на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по пониска цена за 1,50 денари, ЕУРОСУПЕР БС – 95 за пониска цена од еден денар итн.

Исто така, се намалува и цената на мазутот за 0,740 ден/кг во однос на претходно утврдената цена, односно сега мазутот се продава по цена од 32,954 ден/кг.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial