МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Нова монтажна гаража во општина Кисела Вода

Општина Кисела Вода и Градоначалникот Филип Темелковски, со особено задоволство ве известува дека најавеното подобрување на сообраќајните решенија, во кои е опфатен и проблемот со паркирањето, отпочнува со реализација.

Во една од најкритичните точки во општината, во населеното место познато како Расадник, отпочнува изградба на нова монтажна гаража. Истата е проектирана со метална конструкција, на два ката, со површина од околу 1.500м2.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial