МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Најмал број на смртни случаи во Русија од 25 мај

Во последните 24 часа, во Русија се регистрирани 8.985 нови случаи на коронавирус, како и 112 смртни случаи, со што се зголеми вкупниот број на смртни случаи на 5.971, објави кризниот штаб.

Ова е исто така најмал број на смртни случаи за еден ден од 25 мај. Вкупниот број на пациенти се зголеми на 476.658. Најголем број на смртни случаи се забележани во Москва, каде што за еден ден починаа 51 лице.

Досега се спроведени повеќе од 13 милиони тестови за новиот коронавирус.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial