МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Лукарeвска си заминува од УЈП

По изборот за пратеник, Сања Лукаревска ја напушта директорската позиција во Управата за јавни приходи во која беше три години.

Лукаревска стана пратеник како кандидат на СДСМ и коалицијата „Можеме“, која освои најголем број на мандати по изборите на 15 јули и најавува дека ќе го добие мандатот за состав на влада.

Функцијата на Лукаревска во Управата за јавни приходи ќе ja врши Фарук Имери како вршител на должност директор.

Покрај Лукареска, други избрани функционери од редовите на СДСМ на последните парламентарни иабори за пратеници беа избрани и директорот на Службен весник Мартин Костовски, Дарко Каевски од Агенцијата за млади и спорт, Фаница Николоска од Државниот управен инспекторат, и Боби Мојсоски од затворот „Идризово“.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial