Нова страница за информации

Комисијата ќе предложи полициски час во критичните подрачја!

Комисијата за заразни болести ќе предложи продолжување на  полицискиот час во критичните региони со голем број активни случаи на КОВИД-19.

Алсат дознава дека според предлогот мерката ќе биде во сила од 22 часот до 5 часот по полноќ.

За оваа одлука се очекува да се расправа денес на седницата на Владата закажана за во 14 часот.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial