Нова страница за информации

Заев: ДУИ да се обиде да добие гласови од Македонците, а ВМРО-ДПМНЕ од Албанците

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, уште еднаш ја коментираше идејата на ДУИ за албански премиер, оценувајќи ја како популистичка и велејќи дека ДУИ сама ќе ја изгуби идејата.

„Здраво е за државата по 17 години на власт ДУИ да оди во опозиција, но сепак за ова граѓаните одлучуваат преку својот глас. Дури би било добро ДУИ да се обиде да освои гласови од Македонците. ВМРО исто така треба да се обиде да ги освои гласовите на Албанците. Инаку, следниот премиер ќе биде од редовите на СДСМ“, рече Заев.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial