МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Денеска Регулаторна ќе објави нови цени за дериватите

Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да го објави новиот ценовник за нафтените деривати што ќе биде во сила сѐ до следниот понеделник.

Минатата недела со одлука на Регулаторна, цената на бензините се зголеми за половина денар, а дизелот поевтини за еден денар по литар.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial