МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Дачиќ и го извади српското државјанство на косовската амбасадорка во САД (ВИДЕО)

Шефот на српската дипломатија, Ивица Дачиќ во седиштето на Обединетите нации имаше расправија со амбасадорката на Косово во САД, Вљора Читаку за правата на Албанците и Србите во Косово.

Дачиќ во еден момент и проговори српски на амбасадорката и го извади српското државјанство, по што ја праша зошто таа не бара да биде отпишана како државјанин на Србија

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial