МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Дали некој му јавил на Мијалков дека му се спрема притвор?

Според извори на Телма од МВР и Обвинителството  , во Саботата на 20 ти Февруари Обвинителството добило белешка од МВР дека има сознанија оти е можно бегство на Мијалков. Во службената белешка која ја изработила полицијата е наведено дека постојат информации за евентуално бегство на Мијалков кој во петок на 26 Февруари треба да ја чуе пресудата за предметот Таргет Тврдина –за прислучкувањето и уништувањето на опремата.

Во Недела наутро Обвинителите се состанале за да разговараат за одредување на мерка притвор. Тие околу 12.30 часот побарале од Кривичниот Суд дополнителни податоци кои им се потребни во врска со одредување на притворот. Во 14.30 тие упатуваат барање до Кривичниот суд , да му одреди мерка притвор на Мијалков. Во 14 часот Мијалков е во кафулето ,,Дистрих ,, во рамките на хотелот ,,Мериот,, со Ивица Коневски. Во 14.30 тој излегува од хотелот и потоа не е виден.  Во судот се состанува Кривичниот совет кој попладнето носи одлука не за притвор во Истражниот затвор Скопје туку му одредува куќен притвор. ПОлицијата го бара Мијалков но тој не е ниту дома ниту во Мериот. Случајно или не се поклопува времето кога барањето за притвор стасува до судот и времето на исчезнување на Мијалков.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial