МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Градоначалникот Филип Темелковски потпиша Колективен договор со претседателот на Синдикалната организација-Кисела Вода и со претседателот на УПОЗ

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски со претседателот на Синдикалната организација-Кисела Вода, Александар Алексовски и со претседателот на Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженија на граѓаните на Република Северна Македонија – УПОЗ, Пецо Грујовски потпиша Колективен договор, од кој бенефит ќе имаат сите вработени во Општината.

Имено, договорот е потпишан врз основа на претходно потпишаниот договор помеѓу Владата на РСМ и УПОЗ, после точно 25 години.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial