МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Горивото во Германија најскапо во историјата

Горивото во Германија сега е најскапо во историјата.

Германскиот автомобилски клуб „ADAC“ извести дека и цената на дизелот и цената на бензинот се на историски највисоки нивоа, пренесува „DPA“.

Цената на бензинот во Германија е 1.712 евра (105 денари), а дизелот 1.640 евра (100 денари).

Ова го собори рекордот од 2012 година.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial