МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Во населбата Припор асфалтирани се две улички

Општина Кисела Вода во населбата Припор ги асфалтираше двете најоштетени улички. 

На улицата „Христо Татaрчев“, на крак 24 за првпат поставен е нов асфалт. Додека на истата улица, извршено е асфалтирање и на кракот 254.

Општина Кисела Вода и во иднина ќе продолжи да овозможува подобри услови за живеење на својата територија.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial