МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Вооружен грабеж во пошта во Грција одземени околу 230 илјади евра Вооружен грабеж во пошта во Грција одземени околу 230 илјади евра

Атина, 27 април 2020 ()– Три маскирани лица, од кои двајца вооружени со ловечки карабини, рано утрово упаднале во филијала на Грчките пошти во селото Мелики во северна Грција и одзеле околу 230 илјади евра, износ кој најверојатно бил наменет за исплаќање пензии, јави дописничката на од Атина. Сторителите, според истите Ана-МПА, со оружјето им се заканиле на вработените и побарале да им ги дадат сите пари. Пред поштата ги чекало друго лице со автомобил и по кражбата, побегнале во непознат правец, а полицијата работи на нивно пронаоѓање.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial