Нова страница за информации

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО од убиството на турскиот дипломат во Ербил

На социјалните мрежи појави вознемирувачко видео на кое наводно е прикажана ликвидацијата на туркиот дипломат во Ербил на 17 јули.

Курдските власти треба да го верификуваат видеото кое настанало во еден ресторан. Напаѓачите убиле двајца курдски цивили.

Како што може да се види на видеото на масата седат двајца мажи, а еден од од нив е турски дипломат.

На соседната маса седел друг човек кој седел и чепкал на теледонот, па во еден момент станал и од ранецот извлекол пиштол, па пукал кон диполоматот, на само неколку сантиметри одалеченот. Побегнал од ресторанот оставајќи го ранецот.

На мажите пукале уште двајца напаѓачи, а сите користеле пригушувач и пукале од непосреде близина.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial