МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Внимавајте периодов ако сте таму: Ова е мапа на плажите во Грција каде се појавиле медузи

Доколку одлучите да летувате во Грција, за да поминете безболно, добро е да знаете на кои плажи и во кои летувалишта се појавуваат медузи.

За таа цел изработена е мапа која покажува во кое време од годината каде има медузи. Мапата константно се ажурира и им дозволува на корисниците да учествуваат во нејзиното оформување, доколку некаде виделе медуза. Затоа нека не ве буни тоа што мапата се вика Медузи 2018.

Мапата може да ја погледнете ТУКА.

Исто така, Грците предупредуваат и замолуваат да не се вадат медузите од морето, зашто на тој начин се убиваат.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial