МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

(ВИДЕО) Хаос во маркетите за евтин зејтин, маж почина а жена се онесвести во Бугари

На социјалните мрежи кружат видеа и фотографии од Хасково и Димитровград на кои гужви и физички пресметки се забележуваат во многу продавници низ Бугарија, бидејќи голем број граѓани побрзаа да ја искористат промоцијата од 2,99 лева за шише масло. 

Редот во еден од маркетите во Бургас беше долг околу 300 метри. По долго чекање, мажот починал кога успеал да се приближи до местото каде што бил поставен зејтинот, јавуваат тамошните медиуми.

На местото на настанот пристигнала и Брзата помош, каде лекарите констатирале смрт на мажот.

„Човекот почина во продавницата. Го турнале и тој се онесвестил. Тоа беше вистинско лудило. Луѓето рекоа дека паднал и умрел. Колоната беше многу долга“, вели еден од купувачите и очевидец на трагичниот настан.

Долги редици за купување масло за јадење има и во други бугарски градови, а некои продавници во главниот град ја ограничија количината на нафта за продажба.https://www.youtube.com/embed/dIlZvN9snaw

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial