МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

(ВИДЕО) Пентагон службено објави три видеа од НЛО

Американскиот Пентагон официјално објави три видеа на кои се прикажани „неидентификувани летачки објекти“, претходно објавени од приватна фирма, пренесе Си-Ен-Ен.

На видеата може да се видат три НЛО што се движат, снимани од инфрацрвени камери.

Во двете од трите видеа се снимени и реакциите од американските војници кои се чудат од брзината на движење на објектите.

Еден од нив вели дека можеби се работи за дронови.

Минатиот септември, американската морнарица ја потврдила автентичноста на овие видеа.

„Ги објавуваме сега за да се расчистат сите сомневања дека снимките се автентични“, изјави портпаролката на Пентагон, Сју Гог.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial