МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Блокиран сметките на фирми кои не ја исплатиле доделената помош на вработените

Спетките на сите компании кои не им исплатиле дополнителна помош на своите вработени сметките им се блокирани, и на дел од нив веќе им се повлечени овие средства од државната помош, уверуваше во саботата директорката на УЈП Сања Лукаревска одговарајќи на новинарско прашање.

Лукаревска информираше дека постапката против нив е во тек и дека Јавното обвинителство побарало дополнителни докази во спроведувањето на истрагата.

Според неа, имињата на сите компании што ја злоупотребуваат помошта и натаму ќе бидат објавувани, со цел јавноста да ги знае, а воедно и да се поттикнат другите фирми да не прават вакви злоупотреби.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial