Нова страница за информации

Свет

Американската влада го поздрави издавањето потерница за рускиот претседател Владимир Путин од страна на Меѓународниот кривичен суд. Американскиот претседател Џо...

Русија започна нов бран напади во Бахмут во изминатите 24 часа, соопшти украинската војска, а претседателот, Володимир Зеленски вети дека...

Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial