МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Ѓорчев: Дали некој од власта му кажал на Боки 13 дека е осомничен?

ВМРО – ДПМНЕ прашува дали е точно дека Бојан Јовановски обвинет во „Рекет“ добил дојава дека обвинителството за организиран криминал отворило истрага против него. Опозицијата прашува дали некој од врвот на власта му шепнал на Боки 13 дека е под истрага.

„Дали и кој од врвот на власта на Зоран Заев му доставил податоци на Бојан Јовановски за истрагата на МВР дека всушност тој е осомничено лице. Уште еднаш, дали и кој од врвовите на власта му доставил информации на осомничениот Бојан Јовановски дека има истрага против него. Ако е така се наметнуваат и други прашања: Дали кога и колку пати Зоран Заев се среќавал со Боки 13, Зоран Милевски – Кичеец“, рече Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial